En İyi 15 Moda Temalı Film Tavsiyesi

En İyi 15 Moda Temalı Film Tavsiyesi

 
 
“Coco Before Chanel”
 
Moda dünyasının yapı taşlarından biri olan Chanel’in yetimhanede başlayıp, kabare şarkıcılığına uzanan daha sonra da dünyanın en önemli modacısı olma yolunda ilerleyen, masal gibi hayatını göreceksiniz..

Filmde, gerçek adı Gabriella Chanel olan Coco Chanel ’in Paris’e taşınmadan ve ünlü olmadan önceki yaşamından kesitleri sergileniyor.
 
Chanel, kadınların bir pastaya benzettiği giyim tarzını, sadeleştiren, kadını korseden kurtarıp rahat hareket etme imkanı sunarak modada devrim yaratan, günümüzün de fenomenlerinden biri olan  Gabrielle Bonheur Chanel'in 'Coco Chanel' olma yolunu anlatan,deneyimlerini ve yaşadıklarını anlatan bir başarı öyküsü..

Moda geçer, stil kalır...  “Coco Chanel” 
 

 
The Devil Wears Prada
 
New York moda dünyasının göz alıcı karmaşasında , 0 bedenli muhteşem kadınlar içindeyken saçınızın kötü olduğu bir gün iş hayatınızın sonu olabilir.
İşte Runway Dergisi bu inanılmaz cehennemin tam ortasıdır. Miranda Priestly (Meryl Streep) ise moda dünyasının en güçlü kadını Runway'in korku salan kraliçesi kendisine bir asistan alacaktır.
Milyonlarca kızın hayatını verebileceği bir iş ise sıradan bir New York'lu olan Andy Sachs (Anne Hathaway) için göz kırpmaktadır. Moda dünyasında azim,hırsın önemini aynı zamanda yaratıcı duygularınızı geliştirecek cesaret ve ilham verici bir film daha..
 

“ Yves Saint Laurent”

Önemli biyografik yapımlar arasında yer alan “Yves Saint Laurent” 1957 yılında geçiyor, filmde modacı Yves Saint Laurent'in markasını yaratma süreci anlatılıyor..

O günlerde henüz 21 yaşında olan St. Laurent, moda gurusu Christian Dior'un sağ koludur. Ama Dior'un beklenmedik ölümüyle kaderi değişir. İşin başına geçen Saint Laurent, ilk tasarımını hazırladıktan sonra büyük bir şöhret kazanır. Artık moda dünyasının yükselen yıldızıdır..


 
“Valentino : The Last Emperor
 
Baş rolleriyle dikkat çeken filmde ; Valentino’nun kurucusu olan Giancarlo Giammetti, Moda ikonlarından olan Giorgio Armani’yi göreceğiz..
Orta sınıf bir aileden gelen Valentino Clemente Ludovico Garavani, bir gün kimsenin hayal dahi edemeyeceği bir markanın kurucusu olur. Moda dünyasının en ilham verici markalarından biri olan Valentino'yu 45. kuruluş yılında ortaya çıkan film, Valentino'nun organize ettiği şovlar ve defilelerde gezinerek moda dünyasında olup bitenleri kameraya yansıtıyor..

Matt Tyrnauer'ın yönetmenliğini yaptığı belgesel, Valentino'nun şık ve ışıltılı dünyasında boy gösteren ünlü moda ve sosyete ikonlarının yanı sıra bu görkemli moda imparatorluğunun içerisinde neler olup bittiğini de mercek altına alıyor..
 

 
“Dior And I”
 
“Dior and I”, Moda’nın bütün hazırlık dönemini gözler önüne seren bir belgesel denemesi. Hayır film sandığınız gibi, modanın büyülü dünyasını, romantik Dior kadınını, zarif siluetleri beyaz perdeye taşımıyor. Moda dünyasının baş döndüren temposunu, temponun yarattığı kaosu, kaos içerisinde her daim öne çıkmak zorunda olan moda evlerinin çabasını, bitmeyen rekabeti, acımasız eleştirileri ve zamana karşı verilen ‘en iyi’ olma performansını gözler önüne seriyor. Doksan dakikalık “Dior and I”, ilk defa moda dünyasının mutfağını izleyici ile buluşturuyor.
 
Moda dünyasının dinamiklerini anlamak ve sektörün farklı bir yüzüyle tanışmak isteyenler için  “Dior and I”.
 
Çıkartılan işin arkasında ne kadar büyük özen ve emek olduğunu anlatan bu film ilk izlemeniz gerekenler arasında..
 

 
“Pret - A – Porter” (Ready to Wear)
 
Yıl 1994, Paris'teyiz. Moda dünyasının son trendlerinin ortaya çıkacağı bir Moda Haftası'nda daha bir araya gelen yüzlerce model, tasarımcı ve gazeteci heyecanla defileleri beklemekteler..
Muhabir Kitty Porter ise fırtınalar koparacak büyük bir hikayenin peşindedir. Dedikodu, kıskançlık ve entrikaların dilden dile dolaştığı bu kalabalıkta, bir cinayetin işlenmesiyle işler çığırından çıkmaya başlar. Sektörün en önemli isimlerinden birinin ölümü, tüm katılımcıları şüpheliler listesine sokmaya yetmiştir...
Hollywood'un usta yönetmeni Robert Altman'ın kendi mizahi üslubuyla moda dünyasını perdeye yansıttığı filmin başrollerini ünlü isimler Sophia Loren, Julia Roberts ve Marcello Mastroianni paylaşıyorlar..


“The September Issue”

İsmindende anlaşılacağı gibi, “Moda’nın İncili” olarak yorumlanan
2007 yılı Eylül baskısı o güne dek okuyucuyla buluşan en büyük ve en ağır dergi olma özelliğine sahip olan “Vogue” dergisi , yaklaşık 2.5 kilo ağırlığındaki sayısı, moda dünyasının en güçlü ve tartışmalı figürlerinden biri olan Anna Wintour ise moda tutkusu ve mükemmeiliyetçiliğiyle tasarımcı, model ve fotoğrafçılarla dolu bu dünyanın en gözde kraliçesi aynı zamanda,
Dünyanın en tanınmış moda dergilerinden Vogue'un efsanevi editörü Anna Wintour'un kariyeri ve hayatına odaklanan film, bizleri bu sayıyı yaratan ve moda dünyasına ışık tutan perde arkasındaki ekiple de tanıştırıyor..
 

 
“Diana Vreeland : The Eyes Has To Travel”

Dünyanın en iyi moda editörlerinden biri olan Diana Vreeland'ın hayatını anlatan The Eye Has to Travel'ın yönetmeni Lisa Immordino Vreeland. Belgesel aynı zamanda Designs of the Year Awards'ın fashion kategorisinin en gözde filmi olarak görülüyor..
Harper's Bazaar'da başlayan ve Vogue ile devam eden kariyeri,bu süreçte çalıştığı isimler ve çalışmalarını anlatan belgeselde Calvin Klein, Diana von Fürstenberg ve Manolo Blahnik gibi isimlerin Diana hakkında röportajları da yer alıyor..
Ayrıca filmin yönetmeni Lisa Immordino, Diana Vreeland isminin moda dünyasında özel bir yeri olduğunu söylüyor:
“Moda dünyasında ayrı bir yere sahipti. Aslında onun referans noktası da burasıdır. Çünkü moda dünyasında orijinaldi, vizyonerdi. Moda editörlüğü onunla birlikte başlamıştır. Bu kelime, onun yirmi altı yıllık Harper’s Bazaar tecrübesinden sonra icat edildi...
 
 

En İyi 15 Moda Temalı Film Tavsiyesi 

1. Devil Wears Prada
2. Coco Before Chanel
3. The September Issue
4. Iris
5. Pret-a-Porter
6. Confessions of a Shopaholic
7. Breakfast at Tiffany's
8. Yves Saint Laurent
9. Valentino : The Last Emperior
10. Dior and I
11. Diana Vreeland
12. Matmazel C
13. Phantom Thread
14. Gia
15. The Great Gatsby

BAKIRKÖY0212 660 06 64

FORMU DOLDURUNSİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM