Moda Tasarımı

MODA TASARIMI EĞİTİM PROGRAMI


Süre : 960 Saat 

Günler : Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe (4 Gün) 

Kadın - Erkek - Çocuk Hazır Giyim üzerine hem tasarım, hem de üretim aşamalarının tamamının güncel trendler, geniş kumaş ve aksesuar bilgisi ve yerli & yabancı sektör profesyonelleri ile düzenlenen işbirlikleriyle profesyonel koleksiyonlar hazırlayabilen tasarımcıların yetiştirildiği özel programımızdır.

Moda Tasarımı eğitim programımız normalde iki (2) yıllık bir eğitim programıdır. Fakat; Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe haftada dört (4) gün ve aralıksız on iki (12) ay olarak düzenlenerek bir (1) yılda tamamlanması sağlanmaktadır.

Eğitimlerimiz sabah ve öğle olmak üzere iki farklı grup seçeneği bulunmaktadır. Sabah grubumuz 09:30 - 13:30, öğle grubumuz 14:30 - 18:30 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.


Moda Tasarımı eğitim programımızın en önemli özelliği; katılımcıların yerli / yabancı uluslararası başarılara imza atmış tasarımcıların mentörlüğünde gerçekleşen KOL 105 : Freedom is Power profesyonel koleksiyon ve portfolyo hazırlama deneyimine sahip olmasının sağlanmasıdır.

Emre Erdemoğlu, Tanju Babacan, Özlem Kaya, Raşit Bağzıbağlı ve Nihan Peker gibi Türkiye'nin en saygın tasarımcılarının mentörlüğünde gerçekleşen profesyonel koleksiyon hazırlama derslerimiz ile sektörün beklentilerine cevap verebilecek alt yapıya sahip profesyonel tasarımcılar yetiştirilmektedir.

Katılım Koşulları

  • 18 - 35 Yaş Aralığı
  • Minimum Lise Mezuniyeti
  • Katılımcılar Yazılı & Sözlü Mülakat ile Kabul Edilmektedir.


Eğitim Ana Başlıkları


Temel Sanat & Teknik Çizim : 200 Saat

Moda genel kültürü dersleri ile başlayan eğitim programımız, kara kalem, perspektif, oran - orantı, eskiz çizimleri, kumaş tasarımları, baskı ve desen tasarımları, silüet ve teknik çizim ana başlıkları ile devam eder ve katılımcılara güçlü bir alt yapı kazandırılır. Elde tasarım yeteneği ve teknik alt yapı sağlandıktan sonra dijital tasarım süreci başlar.

Photoshop & Illustrator (Dijital Tasarım) : 250 Saat

Dijital dünyanın sınırsız imkanlarıyla tasarım yeteneğini üst seviyeye taşıdğımız eğitim sürecimizde Adobe Photoshop ve Illustrator programlarının temel araç kullanımları öğretilir, sonrasında; dijital ortamda teknik çizimler, baskı ve desen şablonları hazırlama, silüet hazırlama ve silüet giydirme, teknik föy hazırlama, kumaş giydirme ve effekt işlemleri, dijital art work hazırlama işlemleri sırasıyla yapılarak dijital tasarım alt yapısı oluşturulmuş olunur.

Kalıp & Dikim Teknikleri ve Drapaj : 350 Saat

Temel & Teknik ile birlikte dijital tasarım alt yapıları oluşturulan katılımcılar, tasarladıkları ürünlerin üretimini gerçekleştirebilmeleri için gerekli olan kalıp ve dikim teknikleri alt yapılarını bu bölümde oluştururlar.
Kadın - Erkek - Çocuk hazır giyim ve kişiye özel kalıp tekniklerini en temel seviye olan baz kalıp hazırlama ile başlayarak sırasıyla, şablonlama - model hazırlama - serileme (bedenleme) işlemlerini bire bir kalıp ölçülerinde (minyatür değil) uygulayarak hem teknik öğrenip, hem de deneyim kazanırlar. Atölye çalışmalarında düz makine ve overlok makine temel kullanımlarını öğrenen katılımcılar, oluşturdukları kalıpların dikimlerini gerçekleştirerek tasarladıkları ürünleri üç boyutlu forma dönüştürler.

Kol 105 : Freedom is Power (Pro Collection & Portfolio) : 160 Saat

Tasarım - Dijital Tasarım - Kalıp ve Dikim Teknikleri alt yapılarını tamamlayan katılımcılar bu aşamalardan sonra bütünsel koleksiyon hazırlama süreçlerine hakim olacakları ve kendi koleksiyonlarını oluşturacakları eğitim sürecine başlarlar. 

Öncelikle, Kol 101 : Moodboard & Colorboard Hazırlama , Kol 102 : Casual Ready-to-Wear , Kol 103 : Denim Collection , Kol 104 : Rock (Deri) Collection olmak üzere 4 temel koleksiyon hazırlama eğitimlerini tamamlayarak bütünsel koleksiyon hazırlamanın tüm aşamalarına uygulamalar ile hakim olurlar.

Bütünsel koleksiyon hazırlama alt yapılarını tamamlayan katılımcılar, kendi oluşturacakları tema ve renkler dahilinde profesyonel koleksiyonlarını Emre Erdemoğlu - Tanju Babacan - Özlem Kaya - Nihan Peker ve Raşit Bağzıbağlı gibi Türkiye'nin en saygın tasarımcılarının eğitmenliğinde hazırlayarak sektöre güçlü bir alt yapı, profeysonel bir koleksiyon ve portfolyo ve çok güçlü referanslar ile adım atarlar.


Daha fazla bilgi almak / Mülakat randevusu oluşturmak için 0212 660 06 64 numaramızdan akademimizi aramanızı rica ederiz. 

Eğitimi Deneyimle

BİZ SİZİ ARAYALIMLÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ