Gülşah Saraçoğlu ile “Celebrity Fashion”

GÜLŞAH SARAÇOĞLU / CELEBRITY FASHION
 
Moda dünyasının iddialı ismi Gülşah Saraçoğlu, ‘Celebrity Fashion’ konulu seminerde, Altier Academy’nin öğrencileri ile bir araya gelerek, kariyer hikayesini, tecrübelerini ve gelecekte genç yetenekleri nelerin beklediğini anlattı.
 

 
Öğrencilere, çocuk yaştan bu yana modaya olan tutkusunu anlatan Saraçoğlu, “Dikişi, kalıp çıkarmayı çok iyi bilirim. Dilek Hanif’in yanında asistanlık yaparak başladım. Her zaman içimde, sahneyi hayal ederdim. İlk Hande Yener ile çalıştım ama kariyerimin dönüm noktası, çok büyük hayranlık duyduğum Nükhet Duru’dur. Kendisinden çok şey öğrendim. Bugün Oscar ve Golden Globe törenlerinde dünya starlarını giydirdiysem, modaya olan enerjimi, ruhumu hep yüksek tutmamdandır. Moda sektöründe bir kariyer hedefiniz var ise asla mütevazı olmayın. Ben hiçbir zaman mütevazı olmadım. Kendi değerinizi kendinizi oluşturun.” açıklamalarında bulundu.
 

 
Gençlerden gelen soruları yanıtlayan Saraçoğlu, Türkiye’nin en iyi sanatçılarıyla birlikte çalışırken, onlarla nasıl iletişim kurup süreci yönettiği sorusuna şu cevabı verdi: “Bizim atölye sır gibidir; herkes gelir, özelini anlatan da olur, istemeden şahit olduklarımız da vardır. Ancak işimdeki ilk madde ticari olgu değildir. Paradan önce insan kazanmak önemlidir. Sırf bu yüzden kimsenin mahremi beni ilgilendirmedi. Kurduğum dostlukları asla olumsuz yönde harcamadım.”
 
Seminer sonunda Altier Academy Genel Müdürü Serkan Selamet, değerli katılımından dolayı Gülşah Saraçoğlu’na teşekkür plaketi verdi.

BİZ SİZİ ARAYALIMLÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ