The Trends Of Beauty 2020

THE TRENDS OF BEAUTY 2020
 
Güzellik ve moda sektörünün değerli isimleri “The Trends of Beauty 2020” etkinliğinde Altier Academy öğrencileri ile bir araya geldi.
 
Moda direktörü Zeynep Şimşek’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Dr. Pelin Taşkıran, moda ve güzellik editörü Yağmur Kalyoncu, makeup artist Uğur Kıral, alanları ile ilgili önemli bilgilerde bulundular.
 

 
Altier Beauty Talks kapsamında düzenlenen “The Trends of Beauty 2020” etkinliğinin ilk oturumunda, güncel teknolojiyi takip eden ve uluslararası kongrelerde etkin bir Türk hekimi de olan ‘Hizmet Kalitesi’ ödüllü medikal estetik hekimi Dr. Pelin Taşkıran yer aldı.
 

 
Taşkıran, cilt sağlığına dair yapılması gereken uygulamalarla birlikte, dört mevsim uygulanabilen V Carbon System ve doğal ürünler ile cilt kalitesini arttıran yeni trendleri ve uygulamaları anlattı.
 

 
Sektördeki bilgilerini ve deneyimini de katılımcılara aktaran Taşkıran, başarısının sırrının çok çalışmak, sürekli yenilenmek, gelişmek ve bilgiyi paylaşmak olduğunu ifade etti.
 

 
Etkinliğin ikinci oturumunda Demirören Media 360 proje direktörü ve moda & güzellik editörü Yağmur Kalyoncu, kolajenli ürünler ile vegan kozmetik ve K Beauty Kore güzellik sırlarından bahsetti. Kore’de bulunduğu süreçlerle ilgili bilgiler veren Kalyoncu, Koreli kadınların kendilerine ve güzelliklerine verdikleri önemi anlattı ve “kendini sev” mottosunu benimsememiz gerektiğine değindi.
 

 
Yüksek enerjisi ve dinamik anlatımıyla dikkat çeken Kalyoncu, kolajenli ürünlerin faydalarını ve kolajenin 2020 trendlerinde yer aldığını vurguladı. Makyaj stilleri ile birlikte ürün kullanım tekniklerinden de bahseden Kalyoncu, cilt sağlığını kazandırma yöntemlerinden vegan ürün kullanımının pozitif etkilerine de değindi.
 

 
Altier Academy’nin makeup stüdyosu ile güzellik sınıflarını da gezen Kalyoncu, en son teknolojik cihazların kullanılması ve ürün kapasitesi ile ilgili olarak, güzelliğe dair her imkânın sunulması bakımından çok heyecanlandığını dile getirdi.
 

 
Ünlü makeup artist Uğur Kıral da “Summer Trends 2020” konulu semineri ile etkinlikte yer aldı. Tasarımcı altyapısı ile de makyaj sektörüne farklı bir vizyon katan Kıral, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Sanatları Bölümü Baskı Tasarım branşından mezun olduktan sonra, çocukluk hayali olan makyaja yöneldiğinden bahsetti.
 

 
Türkiye’de 16 yıldır profesyonel olarak makyörlük yapan ve sektörün önde gelen kozmetik markaları, moda dergileri, alışveriş siteleri ve blog projelerinde görev alan Kıral hem kariyer hayatından bahsetti hem de sektördeki deneyimlerini paylaştı.
 


2020 yaz trendlerini, yaz makyajını; far, fondöten ve ruj uygulama tekniklerini anlatan Uğur Kıral, 2020’deki makyaj modasının doğal bir görüntüye sahip olduğunu ve renkli far uygulamaları ile birlikte sıradanlığın ötesinde marjinal görünümler yaratmak gerektiğine vurgu yaptı. Seminerin devamında Prada, Gucci, Michael Kors gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinin makyaj analizleri örneklerle incelendi.
 

 
The Trends of Beauty 2020 etkinliğinin mimarı, moda direktörü Zeynep Şimşek etkinliğin sonunda 2020’deki giyim ve saç trendleri hakkında bilgiler vererek set çekim deneyimlerini paylaştı ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

BİZ SİZİ ARAYALIMLÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ