Mercedes Benz Fashion Week Istanbul

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul

15.’si gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da bu yıl da Türk moda sektörlerinin en önemli tasarımcıları yer aldı.
 
12 Ekim – 16 Ekim günleri arasında dijital platformda gerçekleşen moda haftasında International Altier Academy Moda Direktörü başarılı tasarımcı Emre Erdemoğlu ile ‘Freedom is Power’ mentörleri Nihan Peker ve Özlem Kaya da tasarımları ile ön plana çıktı.
 

“Beni Bağrına Bas” teması ile birbirimizi kucaklamanın ve ön yargılardan sıyrılmanın gerektiği bir dönemden geçtiğimizi belirten Emre Erdemoğlu, koleksiyonunu samimiyet üzerinden konumlandırdı. Sahne kostümlerini hazırladığı Murat Dalkılıç ise defilede ön sıralarda yer alırken; makeup çalışmalarını yine Altier Academy gerçekleştirdi.
 

 


 
 

Nihan Peker, koleksiyonunda dinamik ve renkli bir stil oluştururken; tasarımlarında giyilebilir couture anlayışına daha modern bir yorum kattı. Koleksiyona özel tasarlanan boya efektli desenler ile birlikte şeker pembesi, limon sarısı, turuncu, beyaz ve fuşya renkleri ile büyük etek formları, fiyonklar ve üç boyutlu işlemeler dikkat çekti.
 


Her kadının doğuştan bir güce sahip olduğunu vurgulayan tasarımcı Özlem Kaya, koleksiyonunda da gücünün farkında olan kadınlardan ilham aldı. Sert ve dokulu kumaşlar, omuz detayları ile romantik ve uçuşan kumaşları bir arada kullanan Kaya kadını yücelten siluetlerle göz doldurdu.
 

 
Sudi Etuz, İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunu, pandemi sürecinde hayat verdiği avatar karakter SUI-D’nin açılış konuşmasıyla başlattı ve koleksiyonda renkli nakış işlemeler, boncuklar, tüller, desenler kullandı.
 


İlhamını sokak modasından alan tasarımcı Ceren Ocak; hacimli kollar, düşük bel pantolonların ön planda olduğu koleksiyonunda kullandığı denim, deri, keten, şifon gibi kumaşlarla dikkat çekti.
 

Pret-a-couture çizgisinde ilerleyen tasarımcı Özgür Masur’un koleksiyonunda kabarık etekler ile drapeli kesimlerin yanı sıra; yeşil, mavi, turuncu ve pembe silüetler ön plana çıkarken, onlara beyaz ve ekru eşlik etti.
 

 

 
“Lunapark herkesin masalı” mottosu ile yola çıkan tasarımcı Meltem Özbek, koleksiyonda canlı renklere, fırça darbesi desenli kıyafetlere yer verdi.
 


“Mercedes-Benz presents Özlem Süer” ismiyle sunulan ünlü tasarımcı Özlem Süer, yeni koleksiyonunun ilhamını Antik Yunan’da “otuz” anlamına gelen “triyanda” sözcüğünden aldı. Drapaj tekniğinin fazlasıyla kullanıldığı ve heykelsi silüetlerin ön plana çıktığı siyah, beyaz, gri, altın ve bakır renkler kullanıldı.
 

Tasarımcı Mehtap Elaidi, pandemi döneminin kendisine yarattığı ruh halinden etkilenerek koleksiyonunu hazırladı ve ÇATOM’un iş sağladığı kadınların işlediği oyaları tasarımlarında kullanarak, kadın el emeğini vurguladı.
 

BAKIRKÖY0212 660 06 64

FORMU DOLDURUNSİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM