Tim Walker: Wonderful Things

Tim Walker: Wonderful Things

TIM WALKER: WONDERFUL THINGS
 
Londra’da Victoria&Albert Museum’da yer alan Wonderful Things sergisi, dünyanın en yaratıcı fotoğrafçılarından Tim Walker’ın hayal gücü ile yarattığı sürükleyici ve fantastik dünyaya bir yolculuğa çıkarıyor.
 

 
V&A’nın geniş koleksiyonundan etkilenerek yeni fotoğraf projesini gerçekleştiren Walker, sergiye hazırlanırken müze küratörleri ve teknisyenleri ile birlikte V&A’nın mağaza ve stüdyolarını, galerilerini ziyaret etmiş; parlak vitray pencerelerden, Hint minyatür resimlerinden, mücevher kutularından, altın ayakkabılar gibi birçok nesneden etkilenmiş ve fotoğraflarına ilham vermiş.
 

 
“Sanat ve modaya sürükleyici bir bakış, doğrudan fotoğrafların içerisine atılan bir adım.” – The Independent
 

 
Set tasarımcısı Shona Heath’ın düzenlemesiyle oluşturulan sergi birçok mekândan oluşuyor.
“Walker’ın çalışmaları, detaylar ve ışık hileleri ile zengin bir şekilde katmanlı görsel bir şölen oluşturuyor ancak Heath’ın sergi tasarımı sayesinde neredeyse sanki oradaymış gibi hissediliyor.” – Culture Whisper
 

 

 

 
Koleksiyonda fotoğrafların yanı sıra, Walker’ın çalışmalarına ilham veren kısa filmler, fotografik setler, koleksiyon defterleri ve eskizler de yer alıyor.
 

 

 


 

 
Sergi için aynı zamanda stilistler de bir araya getirilmiş; Amanda Harlech, Jack Appleyard, Josephine Cowell, Tim’in vizyonunu kıyafetler ve aksesuarlar aracılığıyla hayata geçirmişler. Alexander McQueen ve Balenciaga gibi tasarımcıların yanı sıra, ünlü modellerin yer aldığı görsellerin de bulunduğu sergi 22 Mart 2020’ye kadar görülebilir.
 

 
Serginin katalog kitabı olan Wonderful Things: Tim Walker ise V&A’nın geniş koleksiyonundan esinlenen 10 büyülü fotoğrafın yanı sıra; set tasarımcıları, stilistleri, saç ve makyaj sanatçıları bir araya getiriyor. Ayrıca sahne arkası görüntüler ve V&A galerilerinin ayrıntılı görünümlerinin de yer aldığı kitabı, International Altier Academy Kütüphanesi’nde görebilmeniz mümkün.
 

#timwalker #wonderfulthings #altieracademylibrary #museum #V&A
Hazırlayan: Sümeyra Bıyıklı
2017 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi lisans programından mezun olduktan sonra yine İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Şu anda Altier Moda ve Güzellik Akademisi’nde Kütüphane Sorumlusu görevinde bulunan Bıyıklı, öğrencilerimiz ile tarih ve sanat üzerine çalıştaylar yaparak entelektüel alt yapılarını geliştirmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Tarih lisans programı ile akademik çalışmalarına devam etmektedir.

BAKIRKÖY0212 660 06 64

FORMU DOLDURUNSİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM